Перенесли рейс! Что делать?

✈✈✈ Відповідно до статті 106 Повітряного кодексу України ??авіаперевізник повинен надати пасажирам сприяння (у вигляді харчування, прохолодних напоїв, двох телефонних дзвінків або телекс-, факс-повідомлення, або повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови аеропорту) у випадку затримки рейсу на таку кількість часу:
- 2 години – для рейсів дальністю до 1500 км;
- 3 години – для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км;
- 4 і більше години – для рейсів дальністю від 3500 км.
Окрім цього, якщо затриманий рейс переноситься на наступний день, перевізник повинен надати пасажирам номери у готелі, харчування та забезпечити трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт.
Запам’ятайте⚠ Якщо перевізник не бажає надавати Вам зазначені вище сприяння, Ви можете самостійно їх оплатити, а потім вимагати від перевізника повернення коштів за ці послуги. Відшкодування за послуги Ви зможете отримати, лише обґрунтувавши їх необхідність та підтвердивши витрати документально.
Також Ви маєте право на компенсацію відповідно до частини п ՚ятої статті 104 Повітряного кодексу України – перевізник має виплатити пасажирам компенсацію у випадку відмови у перевезенні, у таких розмірах:
250 ? – для рейсів дальністю до 1500 км;
400 ? – для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км;
600 ? – для рейсів дальністю понад 3500 км.
Отже, у випадку затримки/скасування рейсу чи відмови у перевезенні потрібно:
1 зберігати спокій;
2 взяти довідку про причини затримки\скасування рейсу або відмови у перевезенні;
3 вимагати від перевізника сприяння, що передбачено законодавством;
4 у випадку відмови перевізника надавати сприяння зберегти всі чеки на витрати на харчування, напої, проживання тощо;
5 а необхідності просити перевізника замінити квиток на інший рейс та / або стикувальні рейси (на аналогічний клас обслуговування);
6 у випадку відмови перевізника – самостійно купити квитки на інший рейс (у тому числі стикувальний), обов’язково зберігши самі квитки та чеки за них. Після повернення до України зверніться до юриста.